Nowy numer 24/2021 Archiwum

Festiwal Pieśni Maryjnej w Starym Polu

W gminie Stare Pole znowu rozbrzmiewać będą pieśni maryjne i religijne podczas festiwalu w ramach obchodów 700-lecia parafii pw. św. Barbary w Krzyżanowie.

Wójt Gminy Stare Pole, Parafia pw. św. Barbary w Krzyżanowie i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu serdecznie zapraszają na Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej.

"Gmina Stare Pole znowu rozbrzmiewać będzie pieśnią maryjną i religijną podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej i Religijnej w ramach obchodów 700-lecia parafii pw. św. Barbary w Krzyżanowie, który odbędzie się 8 czerwca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu" - czytamy w zaproszeniu.

Do konkursu zakwalifikowało się łącznie 18 wykonawców z terenu diecezji elbląskiej, którzy będą starali się najpiękniej zaśpiewać, aby zdobyć złotą, srebrną i brązową statuetkę. Poza częścią konkursową, wystąpi także grupa z Przedszkola w Starym Polu, która rozpocznie przegląd i uświetni tegoroczny festiwal.

Temu religijnemu i kulturalnemu wydarzeniu patronują Jego Ekscelencja Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Gościem festiwalu będzie Magdalena Kupińska - absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Uczestniczka wielu festiwali w Polsce i zagranicą, aktywna zawodowo, koncertująca. Od 10 lat zajmuje się nauką dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie śpiewu solowego oraz zespołowego.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama