Nowy numer 03/2020 Archiwum

Stare Pole. Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej przejdź do galerii

Artyści wystąpili na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu.

Trwają obchody 700-lecia parafii pw. św. Barbary w Krzyżanowie. Kolejnym ich punktem był Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej, który odbył się w sobotę 8 czerwca w Starym Polu. Na scenie sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpiły zespoły, duety oraz soliści.

Stare Pole reprezentował m.in. zespół Młodzi Żuławiacy. Wykonał piosenkę z repertuaru Małego TGD "Góry do góry". Zaśpiewali właśnie ją, bo do nich pasuje. Młodzi wykonawcy wolą śpiewać wesołe piosenki niż melancholijne. Wierzą, że to się nie zmieni nawet, gdy dorosną, bo przecież trzeba tryskać energią. - Wnieśliśmy trochę życia w ten festiwal. Kiedy czekaliśmy na swój występ, mieliśmy tremę, ale daliśmy radę - mówi Kinga. - Nasz występ oceniam bardzo dobrze. Wszyscy byli uśmiechnięci i dobrze się bawili - dodaje Weronika. - Tak naprawdę mieliśmy trochę ułatwione zadanie. Ćwiczymy w GOKiS w Starym Polu, a więc występowaliśmy na "swojej" scenie, a to dodaje odwagi - ocenia Szymon.

Pierwsze miejsce w kategorii zespół - dorośli i młodzież powyżej 15 lat - zdobyła grupa Carmina ze Starego Pola, a w kategorii soliści - Gabriela Śliwińska z Kwidzyna. Z kolei w kategorii dzieci i młodzież do 15 lat pierwsze miejsce zdobyli zespół wokalny Muzyczne Skrzaty z Kwidzyna i Julia Opalska, także z Kwidzyna.
 
Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej odbył się po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie. Organizatorem wydarzenia byli Marek Szczypior, wójt Starego Pola, i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Współorganizatorzy festiwalu to parafia pw. św. Barbary w Krzyżanowie oraz Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Starym Polu.

Festiwal rozpoczął się Mszą św., której w miejscowej świątyni przewodniczył bp Jacek Jezierski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama