Nowy numer 31/2020 Archiwum

Spotkanie z tymi, co się nawracają

– Nad tym, co tam usłyszałam, będę zastanawiać się przez najbliższe miesiące – mówi Iga.

Młodzi po powrocie do domów zapewniali, że nie było czasu na nudę, a także chwalili zaangażowanie każdego pielgrzyma w przebieg spotkania. Nie zapominali przy tym podkreślić, że odpowiedzieli na zaproszenie dominikanów, bo kochają Boga i chcą się tym dzielić. – Lednica to dla mnie spotkanie z ludźmi, którzy się nawracają – mówi Wiktoria Żur, która na spotkanie wyruszyła z grupą z Gardei.

Spotkanie lednickie to także bardzo ważny czas dla kapłanów, którzy pielgrzymują z młodzieżą. – Dla mnie było to szczególne wydarzenie, bo jako ksiądz uczestniczyłem w nim po raz pierwszy. Wcześniej byłem tam, kiedy jeszcze chodziłem do szkoły, a drugi raz – jako kleryk. Z tegorocznego spotkania wyniosłem niesamowite doświadczenie spowiedzi, o którą poprosiłem innego kapłana – mówi ks. Sławomir Milde.

Młodzi modlili się tym razem w intencji księży, którzy przybyli na Pola Lednickie. Był to jeden z najważniejszych momentów spotkania. Kolejny to, oczywiście, Msza św. – Niesamowity był moment, kiedy zobaczyłem, ilu nas, księży, tam jest, i jak długa jest procesja wejścia. Wyjątkowe było również kazanie, które głosiło dwóch kapłanów – to jest moc. Na pewno w przyszłym roku będę się starał zorganizować taki sam wyjazd. Mam nadzieję, że pojedzie nas jeszcze więcej – zaznacza ks. Sławek.

Namiastkę tego, co przeżyli młodzi pielgrzymujący na Pola Lednickie, przeżyć będzie mógł każdy z nas już w uroczystość Bożego Ciała. W czwartek 20 czerwca Siewcy Lednicy wystąpią podczas koncertu uwielbienia w Ryjewie. Muzyczno-modlitewne spotkanie rozpocznie się o 16.30 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama