W Pasłęku bawimy się ze św. Bartłomiejem

Stowarzyszenie Kuźnia Pruska zaprasza na VIII Jarmark św. Bartłomieja

Już wkrótce ulice Pasłęka po raz kolejny zapełnią się rycerzami, łucznikami, dworzanami i dwórkami jak wprost ze średniowiecza. Stowarzyszenie Kuźnia Pruska zaprasza bowiem na VIII Jarmark św. Bartłomieja. Ta historyczno-kulturalna impreza odbędzie się 18 sierpnia.

Jarmark, jak co roku, rozpocznie się prowadzonym przez Stare Miasto korowodem mieszkańców w historycznych strojach oraz inscenizacją przybliżającą mieszkańcom codzienne życie w średniowiecznym mieście. W poprzednich latach uczestnicy pochodu mogli zobaczyć m.in. scenę pojmania mężczyzny, który sprzedawał "chrzczone" wina lokalnemu komturowi krzyżackiemu. Duży entuzjazm wzbudzała także inscenizacja sądu nad szpiegiem, który planował wydać zamek krzyżacki w ręce Polaków. Entuzjastyczne przyjęcie spektakli sprawiło, że organizatorzy w tym roku zapewniają, że nie skończy się wyłącznie na jednej inscenizacji.

Tego dnia, już od samego ranka, rynek przy kościele św. Bartłomieja wypełniają też różnorodne stragany, kramy i stoiska, na których można nabyć m.in. liczne rękodzieło, antyki, przetwory, kolekcjonerskie starocie, ale także tradycyjne odpustowe zabawki.

Stałymi punktami programu są warsztaty, gry i konkursy z nagrodami, w których mogą wziąć udział całe rodziny, wszyscy - bez względu na wiek. W sąsiedztwie gotyckiego kościoła św. Bartłomieja i krzyżackiego zamku nie zabraknie oczywiście stacjonujących rycerzy i wojów.

Organizatorami VIII Jarmarku św. Bartłomieja są Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska, Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa i burmistrz Pasłęka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..