Nowy numer 03/2020 Archiwum

30 lat parafii pw. Trójcy Świętej w Elblągu przejdź do galerii

Po Mszy św. odbył się I Festiwal Pieśni Religijnej im. św. Jana Pawła II i festyn rodzinny.

Mieszkańcy elbląskiego Zatorza w niedzielę 16 czerwca świętowali 20. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Elblągu i 30. rocznicę powstania parafii pw. Trójcy Świętej.

Tuż po Mszy św. o godz. 11 został odsłonięty pamiątkowy kamień z kopca, na którym stał ołtarz papieski.

Następnie rozpoczął się festyn rodzinny. Był to czas licznych konkursów i zabaw, przede wszystkim dla najmłodszych. Wszyscy z chęcią brali udział w zawodach sportowych i puszczali bańki mydlane. Dzieci z przyjemnością malowały sobie twarze i bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach.

Czas wszystkim przybyłym na polanę przy ulicy Malborskiej, bo tam odbywał się festyn, umilały występy uczestników I Festiwalu Pieśni Religijnej im. św. Jana Pawła II.  

Parafia pw. Trójcy Świętej została erygowana 26 sierpnia 1989 roku w uroczystość NMP Częstochowskiej. Powstała ona dzięki staraniom ks. inf. Mieczysława Józefczyka z części parafii pw. św. Mikołaja. Pierwszym proboszczem nowo powstałej wspólnoty został mianowany ks. Zbigniew Kulesz, a obecnie jest nim ks. Ryszard Półtorak.

« 1 »
Festyn rodzinny na Zatorzu

Foto Gość DODANE 17.06.2019 AKTUALIZACJA 17.06.2019

Festyn rodzinny na Zatorzu

oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama