Nowy numer 13/2020 Archiwum

XXVII EPP. U Matki Bożej w Oborach przejdź do galerii

W piątek pielgrzymi nawiedzili dwa sanktuaria - Matki Bożej Bolesnej w Oborach i Matki Bożej Brzemiennej w Skępem.

Pielgrzymi Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę 2 sierpnia rano wyruszyli z Golubia-Dobrzynia. We Mszy św. uczestniczyli w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Przewodniczył jej bp Jacek Jezierski.

- Przez stulecia subtelni chrześcijanie medytowali nad bólem duchowym Matki Zbawiciela. Dostrzegali go, współczuli Maryi. Powstały modlitwy, rozważania, pieśni, dzieła sztuki inspirowane miłością i współczuciem wobec bolejącej Matki - powiedział biskup elbląski.  

Przykładem tego może być średniowieczny utwór rozpoczynający się od słów „Stała Matka Boleściwa”. W jednej z jego zwrotek śpiewamy „Chcę pod krzyżem stać przy Tobie”. - Naturalnie słowa te odnoszą się do Maryi - zwrócił uwagę bp Jezierski.

Wieczorem pielgrzymi dotarli do miejscowości Skępe. Tam nawiedzili sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej.

« 1 »
XXVII EPP. Obory

Foto Gość DODANE 02.08.2019 AKTUALIZACJA 02.08.2019

XXVII EPP. Obory

oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama