Nowy numer 14/2020 Archiwum

XXVII EPP. Z piłką w plecaku przejdź do galerii

W czasie postoju ważne jest także to, żeby się... ruszać.

Dzień na pielgrzymim szlaku to nie tylko kilometry, jakie każdy musi przejść, ale to także postoje. W ciągu dnia jest ich kilka - najczęściej trwają 30 minut, a jeden aż 90.

Ks. Rafał Główczyński, przewodnik grupy Salvator-Redemptor, w plecaku, często nosi… piłkę do gry. - To jest podstawowe wyposażenie pielgrzyma. Piłka jest niezbędna - zapewnia.

Po co tak naprawdę są postoje? - Opinie są różne. Jedni uważają, że jest to czas na odpoczynek, inni - by móc zrobić wszystko to, czego nie da się zrobić w trasie. Ja przychylam się do tej drugiej opinii, dlatego uważam, że w czasie postoju należy się ruszać. Wtedy rozgrzewają się inni partie mięśni niż w czasie marszu. Ma to pozytywny wpływ na wędrowanie. Przyznaję, że nie jestem pewien, czy zostało to naukowo udowodnione. Jednak w myśl tej teorii staram się z grupą pielgrzymów robić wszystko, żeby coś się działo, czyli staramy się organizować grę w piłkę siatkową, tańce integracyjne, ewentualnie inne gry ruchowe - opowiada ks. Rafał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama