Tradycyjne smaki i zupełnie nowatorskie przepisy można było poznać między 30 sierpnia a 1 września.
Poznawanie nowych smaków to coś, co przede wszystkim przyciąga na elbląską starówkę, kiedy odbywa się tam Święto Chleba.
Podczas jarmarku można było skosztować produktów nie tylko świeżych, naturalnych i regionalnych, ale przede wszystkim przygotowanych według oryginalnych receptur. Chleb z ryżem i ziemniakami czy też z liściem rabarbaru, wędliny, miody, piwa, oleje oraz inne dobra w niespotykanym dotąd wydaniu – to wszystko na każdym kroku czekało na zwiedzających. Elbląskie Święto Chleba to jednak nie tylko jarmark z przysmakami czy pamiątkami.
To także liczne towarzyszące mu imprezy. W Kamieniczkach Elbląskich można było nauczyć się tradycyjnych tańców. Królowały polonez, mazur i oberek. W Muzeum Archeologiczno-Historycznym miłośnicy historii odtwarzali rzemiosła z epoki żelaza, przypominając o dawnych zawodach. Lubiący jeszcze dawniejsze dzieje mogli z kolei obejrzeć walki odtwórców historycznych, wcielających się w gladiatorów czy legionistów, którzy bronili starożytnego Rzymu przed barbarzyńcami.
Bardzo dużą publiczność zgromadziły również wyścigi smoczych łodzi po rzece Elbląg. Każdy dzień wieńczyły koncerty. Wśród gwiazd wieczoru były m.in. takie zespoły jak Raz, Dwa, Trzy, Banda Czworga czy Elbląska Kooperatywa Artystyczna & Special Jazz Sextet.