Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Rekolekcje mariańskiej młodzieży

Mariańska Wspólnota Młodych z Elbląga nowy rok szkolny i akademicki rozpoczęła od rekolekcji w Mikoszewie.

Znaczenie i wartość Eucharystii to główny temat rekolekcji Mariańskiej Wspólnoty Młodych, które odbywały się w Mikoszewie w dniach 6-8 września. - Było to spotkanie integracyjne, zarówno dla młodzieży jak i studentów z naszej wspólnoty. Mogliśmy się ze sobą spotkać po wakacyjnej przerwie, ale też spotkać się z Panem Bogiem - mówi Karolina.

Jak podkreślają uczestnicy spotkania, poruszany na nim temat był bardzo ważny, ale też trudny. - Już od samego wstępu nasz rekolekcjonista ks. Mateusz uświadomił nam, jak wiele w czasie Mszy św. jest wykonywanych istotnych gestów czy wypowiadanych ważnych słów, które nam wiernym tak łatwo uciekają - dodaje Daniel.

Uczestnicy wspominają także czas dzielenia, w którym starali się przypomnieć sobie najlepiej przeżytą Eucharystię. - Od razu do głowy przyszła mi Msza, podczas której przyjmowałam bierzmowanie - wspomina Julia. - Pamiętam, że cały czas czułam taką podniosłą atmosferę, byłam niezmiernie wzruszona i łzy cały czas stały mi w oczach - opowiada.

- Z całą pewnością dzięki tym rekolekcjom uświadomiłem sobie, że mogę lepiej i pełniej przeżywać Mszę św., więcej z niej rozumieć i więcej czerpać dla siebie. Ale też zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przede mną - przyznaje Daniel.

Dużo więcej na temat tego, jak młodzi przeżywają Eucharystię w "Gościu Elbląskim" na 22 września.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL