Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zielonka Pasłęcka. Dziękczynienie za tegoroczne plony przejdź do galerii

Rolnicy z gminy Pasłęk w niedzielę podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.

Dziękczynnej Mszy św. odprawionej w sanktuarium Chrystusa Miłosiernego przewodniczył bp Józef Wysocki. Biskup senior zwrócił uwagę, że był to szczególny dzień nie tylko dla parafii, ale dla wszystkich, którzy nawiedzają miejscowe sanktuarium. - Dlatego ogarnijmy dzisiaj wszystkich w szczególny sposób naszą modlitwą - powiedział bp Wysocki.  

Hierarcha podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i zaznaczył, że choć dziś większość prac wykonywanych jest przy użyciu maszyn, to wciąż praca na roli jest symbolem ludzkiego znoju.

Po Eucharystii uczestnicy dożynek przeszli na plac przy plebanii, gdzie odbyła się druga część spotkania. - Czyniąc zadość pięknej polskiej tradycji spotkaliśmy się ponownie na uroczystości dożynkowej, aby podziękować Panu Bogu oraz rolnikom za tegoroczne plony - powiedział dr Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

W dalszej części przemówienia burmistrz Pasłęka rolnikom - obecnym i nieobecnym na uroczystości – podziękował za ich ciężką pracę. - Dziękuję też członkom waszych rodzin, którzy dzielą z wami trudy rolnika i mają swój udział w owocach waszej pracy - dodał W. Śniecikowski.

Starostami dożynek byli Paulina i Paweł Giersowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy