Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zielonka Pasłęcka. Dziękczynienie za tegoroczne plony przejdź do galerii

Rolnicy z gminy Pasłęk w niedzielę podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.

Dziękczynnej Mszy św. odprawionej w sanktuarium Chrystusa Miłosiernego przewodniczył bp Józef Wysocki. Biskup senior zwrócił uwagę, że był to szczególny dzień nie tylko dla parafii, ale dla wszystkich, którzy nawiedzają miejscowe sanktuarium. - Dlatego ogarnijmy dzisiaj wszystkich w szczególny sposób naszą modlitwą - powiedział bp Wysocki.  

Hierarcha podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i zaznaczył, że choć dziś większość prac wykonywanych jest przy użyciu maszyn, to wciąż praca na roli jest symbolem ludzkiego znoju.

Po Eucharystii uczestnicy dożynek przeszli na plac przy plebanii, gdzie odbyła się druga część spotkania. - Czyniąc zadość pięknej polskiej tradycji spotkaliśmy się ponownie na uroczystości dożynkowej, aby podziękować Panu Bogu oraz rolnikom za tegoroczne plony - powiedział dr Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

W dalszej części przemówienia burmistrz Pasłęka rolnikom - obecnym i nieobecnym na uroczystości – podziękował za ich ciężką pracę. - Dziękuję też członkom waszych rodzin, którzy dzielą z wami trudy rolnika i mają swój udział w owocach waszej pracy - dodał W. Śniecikowski.

Starostami dożynek byli Paulina i Paweł Giersowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama