Nowy numer 39/2023 Archiwum

Iława. Czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej przejdź do galerii

Konferencję do młodzieży wygłosił ks. Zbigniew Drzał, duchowy przewodnik wspólnoty Młodzi i Miłość.

Młodzi z diecezji elbląskiej spotkali się w piątek 18 października w parafii pw. św. Brata Alberta w Iławie.

Ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii pw. św. Anny i Joachima w Gdańsku, przewodnik duchowy wspólnoty Młodzi i Miłość, w katechezie tłumaczył, czym jest zbawienie w Jezusie. Zaznaczył, że dokonuje się ono wtedy, gdy Bóg wyzwala człowieka z sytuacji, z której sam nie byłby on w stanie wyjść. Jest to totalne wyzwolenie.

- Tego Bóg chce dokonać właśnie dziś w tobie. Chce wyzwolić cię z jakiejś rzeczy, której się boisz, która za tobą chodzi - czegoś, co się do ciebie przykleiło - mówił kapłan. Zaznaczył, że jest to możliwe, bo miłość usuwa lęk.

Modlitewne czuwanie to czas, kiedy wiele osób przystępuje do sakramentu pokuty i pojednania. Ks. Zbigniew spowiedź nazwał wspaniałym sakramentem. Bóg kocha człowieka z jego grzechem. Kocha człowieka nie dlatego, że jest on genialny, ale dlatego, że widzi w nim to, co jest najlepsze. - Pan Jezus na ciebie patrzy z miłością i mówi: „Jestem z ciebie dumny” - zaznaczył kapłan.

Październikowe czuwanie młodych przygotowali ks. Marian Florek, ks. Adam Insadowski, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wspólnie z osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo działające przy parafii.  

Wzięło w nim udział ok. 200 młodych, kapłani, klerycy, katecheci i rodzice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast