Nowy numer 46/2019 Archiwum

Pan generał uczył młodzież

11 listopada wspominamy naszych bohaterów. Jest to możliwe także dzięki osobom, które pamięć o nich podtrzymują przez cały rok, nie tylko od święta.

Generał brygady Bolesław Nieczuja-Ostrowski w okolice Elbląga dotarł w 1945 roku. Był honorowym obywatelem miasta. Uhonorowany został m.in. Krzyżem Virtuti Militari V kl. i medalem Pro Ecclesia et Pontifice. Zmarł w 2008 r., ale miłośnicy lokalnej historii, patrioci robią wszystko, żeby pamięć o nim trwała. W 2018 r. w Elblągu powstało Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama