Młodzi przygotowują się do rekolekcji przejdź do galerii

- Zbliżające się rekolekcje będą dla was okazją, by znaleźć swoją ścieżkę do Pana Boga albo pomóc w tym komuś innemu - przekonywała Martyna.

W piątek młodzież z Elbląga spotkała się w kościele Bożego Ciała, by przeżyć kilkugodzinne czuwanie. Wpisało się ono w przygotowania do zbliżających się rekolekcji dla młodzieży „Uwolnij życie”. Spotkanie przygotowała wspólnota Namaszczeni Ogniem, a prowadził Mateusz Gabryś.

W programie były m.in. świadectwa, scenka, grupy dzielenia, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Eucharystia.

O swoim nawróceniu opowiedziała Martyna. - Przez 16 lat chodziłam bocznymi ścieżkami, nie tymi, które prowadzą do Pana Boga - mówiła. Jednak dziewczyna miała upartych znajomych. Postanowili, że pojedzie z nimi na spotkanie lednickie. Słowa dotrzymali i Martyna dotarła na Pola Lednickie. Do godziny 15 była przekonana, że to nie dla niej. Później przystąpiła do spowiedzi. Był to czas, który odmienił jej życie. Z rozmowy z kapłanem zapamiętała trzy jego słowa: „Bóg cię kocha”. - W tamtym momencie zrozumiałam, że Bóg mnie kocha taką, jaką jestem, ze wszystkimi wadami i zaletami - przypomniała Martyna.

Po powrocie do domu w najbliższą niedzielę nastolatka po raz pierwszy poszła na Mszę św., bo tego naprawdę chciała. - Chcę, żebyście zrozumieli, że Drogą jest Pan Jezus, bo On, umierając na krzyżu, umarł za nasze grzechy i dzięki temu my możemy być zbawieni. Mój kolega, katechetka, ksiądz, którego spotkałam podczas Lednicy, to osoby, które zaprowadziły mnie na tę dobrą ścieżkę. Po niej idę i dzięki temu jestem wśród was i mogę o tym mówić. Zbliżające się rekolekcje będą dla was okazją, by znaleźć swoją ścieżkę do Pana Boga albo pomóc w tym komuś innemu - przekonywała Martyna.

Rekolekcje dla młodzieży odbywać się będą 26 i 27 oraz 28 i 29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Elblągu. Równocześnie, od 26 do 28 listopada, trwać będą rekolekcje dla dorosłych pt. „Uzdrowieni, uwolnieni, posłani”. Poprowadzi je o. Maciej Ziębiec CSsR. Odbywać się będą również w hali, rozpoczęcie o godzinie 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..