Nowy numer 09/2024 Archiwum

Przywrócić Wiarę i Światło

Wspólnota Wiara i Światło, działająca przy katedrze św. Mikołaja w Elblągu, wraca po przerwie.

Kiedy wspólnota Wiara i Światło przy parafii św. Mikołaja w Elblągu przestała istnieć w 2017 r., było to przykre wydarzenie dla wielu osób. - Nie tylko dla rodzin osób niepełnosprawnych, które przychodziły do mnie i z nostalgią wspominały, jak było dobrze razem się tam spotykać - opowiada Katarzyna Grabowska, która posługiwała w tej wspólnocie jako wolontariusz. - Stanowiła ona bardzo ważny element mojego życia. Pod wpływem tej wspólnoty zdecydowałam się nawet na wybór kierunku studiów, czyli pedagogikę specjalną. Kiedy usłyszałam, że się rozpadła, nie dawało mi to spokoju - opowiada.

Kilkanaście lat wolontariatu sprawiło, że informacja o tym, iż Wiara i Światło przy elbląskiej katedrze przestała istnieć, była dla Katarzyny bardzo bolesna. Po wielu rozmowach i rozterkach (o których przeczytacie w "Gościu Elbląskim" nr 46 na 17 listopada) udało się przywrócić do działania tę wspólnotę.

Pierwsza Msza św. w odnowionej wspólnocie Wiara i Światło przy parafii św. Mikołaja odbędzie się 17 listopada o godz. 13. Po niej chwila integracji w salce na plebanii.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. W planach są także wyjazdy, pielgrzymki i obozy dla osób niepełnosprawnych.

Przedstawiciele wspólnoty zapraszają na swoje spotkania rodziny wraz z osobami niepełnosprawnymi, a także wolontariuszy, którzy chcieliby posługiwać w tej wyjątkowej grupie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy