Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przywrócić Wiarę i Światło

Wspólnota Wiara i Światło, działająca przy katedrze św. Mikołaja w Elblągu, wraca po przerwie.

Kiedy wspólnota Wiara i Światło przy parafii św. Mikołaja w Elblągu przestała istnieć w 2017 r., było to przykre wydarzenie dla wielu osób. - Nie tylko dla rodzin osób niepełnosprawnych, które przychodziły do mnie i z nostalgią wspominały, jak było dobrze razem się tam spotykać - opowiada Katarzyna Grabowska, która posługiwała w tej wspólnocie jako wolontariusz. - Stanowiła ona bardzo ważny element mojego życia. Pod wpływem tej wspólnoty zdecydowałam się nawet na wybór kierunku studiów, czyli pedagogikę specjalną. Kiedy usłyszałam, że się rozpadła, nie dawało mi to spokoju - opowiada.

Kilkanaście lat wolontariatu sprawiło, że informacja o tym, iż Wiara i Światło przy elbląskiej katedrze przestała istnieć, była dla Katarzyny bardzo bolesna. Po wielu rozmowach i rozterkach (o których przeczytacie w "Gościu Elbląskim" nr 46 na 17 listopada) udało się przywrócić do działania tę wspólnotę.

Pierwsza Msza św. w odnowionej wspólnocie Wiara i Światło przy parafii św. Mikołaja odbędzie się 17 listopada o godz. 13. Po niej chwila integracji w salce na plebanii.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. W planach są także wyjazdy, pielgrzymki i obozy dla osób niepełnosprawnych.

Przedstawiciele wspólnoty zapraszają na swoje spotkania rodziny wraz z osobami niepełnosprawnymi, a także wolontariuszy, którzy chcieliby posługiwać w tej wyjątkowej grupie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama