Nowy numer 48/2023 Archiwum

Przedszkolaki poznają bł. Franciszkę Siedliską przejdź do galerii

Jest ona patronką ich przedszkola.

Listopad to miesiąc, w którym dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu poznają patronkę swojej placówki. Wybrany został on nieprzypadkowo - 25 listopada przypada jej wspomnienie.

W poniedziałek w przedszkolu gościł bp Wojciech Skibicki, który przewodniczył Mszy św. - Co to znaczy, że jest ona błogosławiona? To znaczy, że jest szczęśliwa. A jak to się stało, że została szczęśliwą? Po prostu, kiedy była małą dziewczynką, w jej sercu zrodziło się pragnienie, żeby poświęcić się i służyć Panu Bogu. Człowiek bowiem, gdy czegoś bardzo pragnie i to mu się spełni, to jest szczęśliwy - tłumaczył bp Skibicki dzieciom.

Dodał, że my także często możemy tego doświadczać. Dzieje się tak, gdy spełnia się to, o czym marzyliśmy.

Błogosławiona Franciszka chciała pomagać w wychowaniu dzieci, szczególnie dziewcząt. Założyła więc zgromadzenie zakonne Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

- Cieszymy się, że bł. Franciszka jest szczęśliwa. Mogła realizować to, o czym marzyła, w swoim życiu. A dzisiaj, już długo po jej śmierci, jej siostry, czyli siostry nazaretanki, kontynuują to dzieło - powiedział biskup.

Po Eucharystii przedszkolaki z grupy "Iskierki" zaprezentowały program słowno-muzyczny o bł. Franciszce. Wcześniej wykonały prace plastyczne i uczestniczyły w konkursie wiedzy o patronce swojego przedszkola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy