Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nasza pielgrzymka zaufania przez ziemię

– Człowiek nie może być „ja”, jeśli nie ma „ty”. Człowiek jest stworzony wtedy, gdy jest rozmowa. Dlaczego? Bo wtedy ma dla kogo żyć – mówi abp Grzegorz Ryś.

Z diecezji elbląskiej w 42. Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé udział wzięło ponad 100 osób.

Przez kolejne dni współtworzyli oni międzynarodową wspólnotę, która modliła się w duchu ekumenicznym. Spotkanie to było także okazją do wysłuchania ciekawych konferencji i poznania rówieśników z całej Europy i nie tylko.

Ważnym punktem wydarzenia był dzień narodowy. Był to czas, kiedy młodzi Polacy opowiedzieli o tym, jak ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem, bo bez niego on sam nie istnieje. Następnie kilka tysięcy osób zgromadzonych w Hali Stulecia uczestniczyło we Mszy św., której przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, a homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Nawiązał on do Prologu Ewangelii św. Jana.

– Bóg wypowiada Słowo i to jest moment stwórczy. Nie wystarczy, że człowiek jest. Człowiek nie jest do końca stworzony, jeśli nikt do niego nie przemówił – wytłumaczył metropolita łódzki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama