Nowy numer 07/2024 Archiwum

Duszpasterstwo Talent zainaugurowało nowy rok formacyjny

W tym roku Duszpasterstwo Talent pochyli się nad myślą św. Ignacego z Loyoli.

Pracodawcy i przedsiębiorcy z Elbląga zgromadzeni w Duszpasterstwie Talent rozpoczęli nowy rok formacyjny. Podczas spotkania, które odbyło się 16 stycznia w kawiarence Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej, zainaugurowali swoje comiesięczne spotkania, które w 2020 r. będą odbywać się pod hasłem: "Zostać liderem - pozostać sługą".

- Dotychczas w kształtowaniu naszych wnętrz na spotkaniach Talentu sięgaliśmy po nauczanie benedyktynów. Było to uzasadnione, bo reguła św. Benedykta legła u podstaw etycznych działalności człowieka w kwestii pracy i posługi - przypomniał ks. Sławomir Małkowski, kierownik duchowych grupy. - W tym roku zaś sięgniemy po duchowość ignacjańską. I jest to dla nas równie cenne, ponieważ podejście św. Ignacego Loyoli jest niezwykle aktualne i wartościowe w kontekście potrzeb i wyzwań współczesnych organizacji - zwrócił uwagę.

W czasie pierwszego tegorocznego spotkania uczestnicy Talentu pochylali się nad problemem samoprzywództwa. - W tym przypadku musimy zacząć od podstaw, czyli od poznania samego siebie. Od zadania sobie pytania: kim tak naprawdę jestem? - mówił do zebranych opiekun duchowny. Jak zaznaczył, aby przywódca mógł odpowiedzieć na nie w pełni, musi być pokorny. - Dziś mamy wiele odwróconych pojęć i pokora jest jednym z nich. To wcale nie jest, jak się powszechnie uważa, jakiś rodzaj uległości. Pokora to umiejętność stanięcia w prawdzie - podkreślał kapłan.


Całość artykułu w "Gościu Elbląskim" na 25 stycznia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy