Nowy numer 14/2020 Archiwum

Ośrodek im. ks. Mieczysława

Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego już funkcjonuje.

Ta inicjatywa powstała po to, aby pielęgnować "charyzmat spotkania", jaki w parafianach starał się zaszczepiać przez całe swoje kapłańskie życie śp. ks. Mieczysław Tylutki. Księża salwatorianie wraz z wiernymi z parafii św. Brata Alberta powołali do życia Parafialny Ośrodek Nowej Ewangelizacji, który nosi imię zmarłego przed rokiem proboszcza. 

- Stworzyliśmy propozycję dla wszelkich grup odbiorców, tak aby zarówno dzieci, młodzież, studenci, jak i dorośli, i seniorzy mogli tu znaleźć coś dla siebie - mówi Piotr Gregorczyk, jeden z koordynatorów inicjatywy.

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, centrum jest otwarte dla każdego, bez względu na wiek czy stopień zaangażowania w życie religijne. - Nawet jeśli ktoś jest niewierzący, to zapraszamy. W pełni to szanujemy. Na każde spotkanie można przyjść, przysiąść się i po prostu posłuchać. Można też w każdej chwili wyjść - opowiada ks. Rafał Główczyński.

Ośrodek im. ks. Mieczysław to też oferta dla tych, którzy nie odnajdują się w dotychczasowych formach duszpasterstwa działającego na terenie parafii św. Brata Alberta. - Wiemy od parafian, że choć te formy, które są obecne na terenie naszej parafii, są wartościowe i ciekawe, to niektórzy chcieliby się zaangażować, ale jeszcze nie wiedzą dokładnie jak. Tutaj będą to mogli odkryć bez żadnej presji czy narzucania kierunku - wyjaśnia ks. Rafał.

Wszystkie przedsięwzięcia podejmowane w ramach Parafialnego Ośrodka Nowej Ewangelizacji im. ks. Mieczysława Tylutkiego SDS można znaleźć na stronie www.tylutkisds.pl


Całość artykułu w "Gościu Elbląskim" na 23 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama