Nowy numer 23/2021 Archiwum

Młodzi z Dzierzgonia: Wspieramy się duchowo

Rybacy Pana starają się codziennie łączyć online i wspólnie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Młodzi ze wspólnoty Rybacy Pana działającej przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu, nie rezygnują ze wspólnej modlitwy. Każdego dnia o godz. 15 wspólnie odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Najczęściej robią to online, a osoby, które mają problem z internetem łączą się duchowo.

- Te spotkania są bardzo ważne dla naszej wspólnoty, bo po pierwsze wspólnie trwamy na modlitwie za siebie, bliskich, ojczyznę i cały świat. Po drugie jesteśmy dla siebie wsparciem duchowym. Wiemy, że jesteśmy dla siebie i możemy na sobie polegać. Ważne są późniejsze rozmowy i śmiech - one pozwalają rozładować napięcie - mówi ks. Kamil Mikołajczyk.

W soboty dodatkowo po modlitwie odbywa się spotkanie formacyjne. W ubiegłym tygodniu młodzi rozważali słowo Boże i wysłuchali katechezy. Później udało się przeprowadzić dyskusję.

Dla młodych te wspólnotowe spotkania online są bardzo ważne. - Pomimo ograniczeń związanych ze stanem epidemii możemy nadal spotykać się na modlitwie i chwalić Pana Boga. Taka forma spotkań uświadamia nam, jak ważna jest bliskość drugiej osoby oraz codzienność, którą niestety teraz utraciliśmy - zwraca uwagę Szymon.  

- Bardzo sobie cenię te spotkania. Jest w nich miejsce na modlitwę, skupienie oraz luźną rozmowę. Bezcenne jest w nich poczucie wspólnoty między nami, mimo że sytuacja jest niecodzienna i nie możemy się spotykać na żywo. Cieszę się, że mam przy sobie ludzi, dzięki którym zbliżam się do Boga. Mogę na nich liczyć szczególnie wtedy, gdy jest tak trudno - kontynuuje Ania.

Dzięki spotkaniom online młodzież skupiona wokół wspólnoty Rybacy Pana nie traci ze sobą kontaktu. - Po powrocie do normalności łatwiej będzie zebrać się na tradycyjnym spotkaniu, bo przecież nie mieliśmy przerwy. Myślę, że wspólną codzienną modlitwą możemy także wypracować w sobie nawyk indywidualnego spotkania z Bogiem i odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia o konkretnej godzinie również po ustaniu pandemii - zwraca uwagę ks. Kamil.

Każdego dnia na modlitwie online łączy się ok. 10 osób, pozostali - duchowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama