Oprócz tradycyjnych odpustów w parafiach i kościołach Miłosierdzia Bożego oraz odprawiania nowenny przygotowującego do tego święta, celebrowaliśmy pierwszą niedzielę po Wielkanocy także na inne sposoby.
Już jutro Niedziela Miłosierdzia Bożego. Co roku przeżywaliśmy to radosne święto na różne sposoby. Oprócz tradycyjnych odpustów w parafiach i kościołach Miłosierdzia Bożego oraz odprawiania nowenny przygotowującego do tego święta, celebrowaliśmy pierwszą niedzielę po Wielkanocy także na inne sposoby. Przypomnijmy sobie jak to wyglądało w minionym pięcioleciu. #5latgoscia.
W minionych latach w Elblągu odbywały się kolejne edycje inicjatywy "Tańczę dla Jezusa". Punktualnie o 15.00 czyli w godzinę miłosierdzia, gromadziliśmy się na Placu Jagiellończyka, aby swoją miłość do Pana Boga wyrażać poprzez taniec. W akcji uczestniczyło regularnie kilkaset osób. Zobacz Taniec dla Jezusa w 2017 roku.
W 2016 roku iławskie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Oaza Dzieci Bożych przygotowały na ówczesną Niedzielę Miłosierdzia wyjątkowy spektakl. Dzieci i młodzież z tamtejszej parafii św. Brata Alberta zaprosiło wiernych na Misterium Zmartwychwstania Pańskiego.
Co roku w związku z uroczystościami wspominamy także postać słynnego elblążanina, generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Choć jego oficjalne pseudonimy z czasów wojny i konspiracji to „Bolko”, „Grzmot”, „Tysiąc” oraz „Michałowicz”, to zapamiętany został jako "Generała Miłosierdzia Bożego". Zmarły w 2008 r. generał Nieczuja-Ostrowski był bowiem nie tylko wielkim żołnierzem i patriotą, ale również gorącym apostołem przesłania św. siostry Faustyny. Przeczytaj więcej o Generale Miłosierdzia.