Nowy numer 07/2024 Archiwum

List biskupa na niedzielę Dobrego Pasterza

"Jezus jest naszym pasterzem, nauczycielem i wychowawcą, także i dziś w czasach zarazy i zamętu" - przypomina biskup Jezierski w liście na niedzielę Dobrego Pasterza.

"Przez stulecie odczytujemy niezmiennie ten obraz: Jezus jest dobrym pasterzem, lud Boży to Jego owce, Kościół jest zagrodą tj. społecznością, która gromadzi owce Jezusa i chroni je przed drapieżnikami" - napisał biskup elbląski.

Jak przypomina, Jezus Chrystus jest też naszym nauczycielem i wychowawcą, także i dziś w czasach zarazy i zamętu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też dni intensywnej modlitwy o powołania w Kościele. "Z naszego kraju wyjechało na misje i obecnie na nich przebywa około dwa tysiące misjonarzy i misjonarek. Pracują oni w dziele ewangelizacji. Ale też są naturalnymi ambasadorami Polski w wielu krajach, na różnych kontynentach. Misjonarze i misjonarki potrzebują wsparcia, pomocy, nowych sił. Potrzebują tych, którzy ich zastąpią" - wskazuje pasterz diecezji elbląskiej.

W liście biskup Jezierski wyraża nadzieję, że także w naszej diecezji znajdą się młodzi chrześcijanie, maturzyści, którzy wybiorą drogę kapłaństwa, ale też i tacy, którzy podejmą studia teologiczne, aby za kilka lat wspomóc starszych katechetów.

Całość listu biskupa Jezierskiego na niedzielę Dobrego Pasterza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy