Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lichnowy. Wszyscy wierni mogą wrócić na Msze

Nowe zarządzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach pozwolą niemal wszystkim wiernym od św. Urszuli w Lichnowach wrócić do uczestniczenia w niedzielnych Mszach Świętych.

W parafii św. Urszuli w Lichnowach od najbliższej niedzieli w Mszach Świętych będą mogli wziąć udział już praktycznie wszyscy wierni, którzy dotychczas uczęszczali na niedzielne nabożeństwa.

Jak napisał w najnowszych ogłoszeniach parafialnych ks. proboszcz Mirosław Mazur, według nowych rozporządzeń (1 osoba na 10 m kw.) w czasie nabożeństw może przybywać w parafialnej świątyni do 50 wiernych plus służba liturgiczna.

Jak wyjaśnia kapłan, do czasu pandemii w tej niewielkiej parafii do czasu wybuchu pandemii w niedzielnych Eucharystiach brało udział od ok. 200 do 240 osób. "Zatem prawie cała stała grupa wiernych, która uczęszczała na niedzielne Msze św. może już uczestniczyć w niedzielnej liturgii" - zaprasza ks. proboszcz.

Msze św. w parafii św. Urszuli w Lichnowach odbywają się w godz. 17.30 w sobotę (Msza z niedzieli) oraz o 7.30, 9.30, i 11.30.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama