Nowy numer 26/2022 Archiwum

Zatrzymać świat na chwilę

Od jazzu i bluesa, poprzez rock, funky, reggae czy rap, aż po klasykę i kompozycje chóralne – utwory we wszystkich tych gatunkach można było usłyszeć na żywo, odwiedzając elbląską starówkę 21 czerwca.

Wydarzenia minionego weekendu były zwieńczeniem Elbląskiego Święta Muzyki, które ze względu na panującą epidemię miało bardzo urozmaicony charakter.

Świętowanie rozpoczęto już wiosną poprzez cykl projekcji filmowych KinoJazz, na jesień zaplanowano zaś koncerty w nietypowej formule – nocnej scenerii nawy głównej Galerii EL. 21 czerwca, w Światowy Dzień Muzyki, każdy odwiedzający Stare Miasto w Elblągu mógł posłuchać różnorodnych melodii. – Bardzo podobały mi się występy chóru Cantata. Śpiew na żywo w samym centrum starówki, a w tle nasza katedra – to robi naprawdę wrażenie – opowiada pani Regina. – Ja wybrałem jazz za rzeką – mówi Marcin.

Jak dodaje, improwizacje młodych muzyków na gitarę basową, pianino i perkusję wykonywane w takiej scenerii bardzo przypadły mu do gustu. – Kiedy człowiek wsłucha się taką muzykę, świat jakby zwalnia na chwilę. A w tym czasie jest to nam chyba wszystkim potrzebne – opowiada. Obok bardziej ambitnych występów można było trafić także na coś lżejszego. W czasie spaceru po Starym Mieście można było wpaść na występy m.in. Grupy „Szwagry” z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”, posłuchać pieśni marynarskich w wykonaniu Kamrat Shanty Folk lub spędzić czas w towarzystwie Studia Artystycznego Katarzyny Panicz „Szalone” i „Szalone Małolaty” czy wielu innych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama