Dzień Muzyki w Iławie

Występem chóru Camerata iławska parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny uczciła Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Wykonaniem "Mszy Polskiej" napisanej specjalnie dla chóru Camerata z Iławy parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z tego samego miasta uczciła przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki.

- Dziękujemy bardzo chórzystom, którzy chcieli dziś razem z nami chwalić Pana Boga, upiększając naszą liturgię swoim śpiewem. Dziękujemy im za to, że w czasie pandemii odważyli się i przybyli do nas, by wspólnie z nami się modlić - mówił na zakończenie Eucharystii ks. Tomasz Jeziorski.

- Msza Polska to utwór autorstwa Jakuba Wojciechowskiego, który powstał i pierwszy raz był wykonany podczas naszych warsztatów w Zakopanem około dwa lata temu - mówi Honorata Cybula, dyrygentka chóru. Jak podkreśla, ponowne jej wykonanie to dla chórzystów ogromna radość. - Nie mieliśmy zbyt wielu okazji śpiewać tej mszy, ze względu na epidemię. Teraz spotykamy się po raz pierwszy od marca i dziś, można powiedzieć, jest to nasz debiut po tak długiej przerwie - wyjaśnia.

- Radujemy się też każdym możliwym występem gdyż nie wiemy, jak długo to potrwa. Także członkowie naszego chóru dotknięci są bowiem skutkami epidemii koronawirusa i np. przebywają na kwarantannie - wskazuje pani dyrygent.

W dniu występu Cameraty ogłoszono, że od 3 października powiat iławski zostaje włączony do tzw. strefy żółtej zagrożenia epidemicznego, co wiąże się z dodatkowymi restrykcjami dotyczącymi także zgromadzeń publicznych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..