Nowy numer 25/2022 Archiwum

Wcielili się w bohaterów niepodległości przejdź do galerii

Na wyjątkowy sposób uczczenia znanych postaci walczących o wolną Polskę wpadli w tym roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Starym Polu.

Podopieczni placówki w tym roku sam postanowili wcielić się wybitnych rodaków, którzy działali na rzecz wolności państwa, i uwiecznić to na fotografiach. Tak stworzoną galerię udostępnili na profilu społecznościowym szkoły.

- Każdego roku nasza szkoła w Starym Polu uroczyście obchodziła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety tegoroczna pandemia sprawiła, że 102. rocznicę musieliśmy upamiętnić zdecydowanie mniej hucznie, ale wydaje nam się, że nie mniej wyjątkowo. Uczniowie klas V-VII przebrali się za wybrane przez siebie postaci historyczne i tak powstała ta niesamowita galeria zdjęć - wyjaśniają nauczyciele historii Beata Woś i Cezary Przybyła, pomysłodawcy projektu.

Dlatego też w galerii znajdziemy postacie takie jak marszałek Józef Piłsudski, Romuald Traugutt, Tadeusz Kościuszko czy Maria Skłodowska-Curie. Dzieci przebierały się również za postacie z bardziej odległych historycznie czasów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama