Nowy numer 39/2023 Archiwum

Św. Józef - doskonały przewodnik na Wielki Post

Wierni z parafii św. Wojciecha w Elblągu w wigilię rozpoczęcia Wielkiego Postu celebrowali nabożeństwo ku czci św. Józefa.

Zgodnie ze wskazaniem Ojca Świętego Franciszka na Rok św. Józefa w parafii św. Wojciecha w Elblągu 16 lutego odbyło się pierwsze z comiesięcznych nabożeństw ku czci Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą św. ku czci patrona obecnego roku. - To naprawdę wyjątkowe, że składa się tak, iż w przeddzień rozpoczęcia Wielkiego Postu, naszych 40 dni pokuty i nawrócenia, celebrujemy nabożeństwo ku czci św. Józefa - mówił w homilii ks. Artur Młodziński. Jak wskazywał, to właśnie ten święty swoją postawą, którą znamy z kart Ewangelii, może być dla nas doskonałym przykładem tego, jak przeżyć rozpoczynający się właśnie czas. - Ani u św. Marka, ani u św. Mateusza, ani u św. Łukasza, ani też u św. Jana nie znajdziemy słów, które mógłby wypowiadać opiekun Zbawiciela. Ale czytamy, że stale był przy Maryi i Panu Jezusie. I to już może być dla nas pierwsze wskazanie na Wielki Post - mniej gadulstwa, więcej rzeczywistego towarzyszenia naszym bliskim, więcej rzeczywistego towarzyszenia Panu Bogu - wskazywał kapłan.

Jak przypominał ks. Młodziński, przed św. Józefem stało wyjątkowe zadanie wychowania Syna Bożego. - A dziś przed nami stoi zadanie, aby to nas Jezus przez post, modlitwę i jałmużnę wychowywał - podkreślał. - Święty. Józef na progu Wielkiego Postu jest też dla nas wzorem modlitwy, posłuszeństwa oraz wiary, którą przekazuje Kościół - wyliczał.

Uroczystość zakończyła się nabożeństwem ku czci św. Józefa. Kolejne spotkania poświęcone patronowi tego roku w parafii św. Wojciecha w Elblągu będą się odbywały w każdy trzeci wtorek miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast