Nowy numer 49/2023 Archiwum

Rekolekcje online dla małżonków

Choć rekolekcje online dla małżonków różnią się od tych stacjonarnych, to nie warto decyzji o ich przeżyciu odkładać na później.

Diecezja elbląska oraz Stowarzyszenie "Spotkania Małżeńskie" zapraszają na rekolekcje dla małżonków, które odbędą się w formie online. "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małżeństw przeżywających trudności w relacjach, niezrozumienia oraz konflikty w okresie pandemii, zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2021 r." - czytamy w zaproszeniu.

Jak podkreślają organizatorzy, mimo że te rekolekcje różnią się od stacjonarnych, to nie warto odkładać decyzji o ich przeżyciu na później. Według zapewnień "Spotkań Małżeńskich", podczas ich trwania małżeństwo będzie mogło odczuć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Para, która przeżyła weekend, jest też na ogół zdolna do rozwiązywania konfliktów. Program jest tak ułożony, że pozwala każdemu małżeństwu spojrzeć na własne życie w duchu miłości.

Rekolekcje mają pogłębić więź małżeńską, pomóc w lepszym i głębszym rozumieniu się męża i żony oraz w pełniejszym doświadczeniu sakramentalnego wymiaru związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś - w przypadku nieporozumień - pomoże rozwiązywać konflikty.

Szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy