Nowy numer 48/2023 Archiwum

Bp Jezierski: Trzeba nowej wyobraźni i odwagi

"Pan Bóg powołuje niektórych z nas do konkretnych działań, do poświęcenia życia, ze względu na dobro wiary innych" - napisał biskup elbląski w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza.

Biskup Jacek Jezierski zachęcił maturzystki i maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, gdyż niezbędni są nowi nauczyciele religii w szkołach i specjaliści w zakresie życia rodzinnego. Poinformował również, że potrzebni są znawcy prawa kościelnego do pracy w sądach kościelnych i urzędach parafialnych.

„W trakcie prac synodu przekonaliśmy się, że wiele kobiet z diecezji elbląskiej wstąpiło do różnych zgromadzeń zakonnych, także o profilu misyjnym. Z tego wkładu w życie Kościoła powszechnego jesteśmy dumni. Potrzebna jest na tej drodze kontynuacja. Jednak, aby podjąć dzieło poprzedniego pokolenia, trzeba nowej wyobraźni i odwagi” - napisał bp Jezierski.

Natomiast młodych mężczyzn zachęcił, aby wstępowali do seminarium duchownego w Elblągu oraz do seminariów zakonnych. „W seminariach dorastają, dojrzewają oraz kształcą się nowi pasterze owiec dla owczarni, która jest własnością Jezusa Chrystusa” - wytłumaczył biskup elbląski.

Podsumowując, bp Jezierski zaapelował do młodych, by modlili się i prosili o Boga o światło, rozeznając własną ścieżkę życia. „Każda i każdy z nas winien modlić się i prosić Boga o światło dla rozpoznania własnej ścieżki życia, a także o dar wytrwania na odnalezionej drodze. Módlmy się też za siebie nawzajem” - zachęcił.

List biskupa elbląskiego na Niedzielę Dobrego Pasterza - 25 kwietnia 2021 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy