Bp Skibicki: Maryjo, Ty zawsze jesteś przyjaciółką

Biskup Wojciech Skibicki poprowadził Apel Jasnogórski podczas tegorocznych rekolekcji Episkopatu Polski.

Biskup pomocniczy diecezji elbląskiej poprowadził Apel Jasnogórski 16 listopada, podczas tegorocznych rekolekcji Episkopatu Polski. - Maryjo, Ty jesteś zawsze przyjaciółką, która czuwa i troszczy się o nas, jak o nowożeńców w Kanie Galilejskiej, by nie zabrakło nigdy w naszym życiu wina wiary - mówił w czasie rozważania. - Ty jesteś też Tą, która z sercem przeszytym mieczem rozumie wszystkie cierpienia - dodawał.

Duchowny przypominał również, że Maryja jako Matka nas wszystkich jest znakiem nadziei dla cierpiących, odrzuconych i skrzywdzonych. - Jesteś misjonarką i przewodniczką zbliżającą się do nas, by nam towarzyszyć w życiu, otwierając serca na wiarę Twoim macierzyńskim uczuciem. Ale przede wszystkim jesteś Tą, która pokazuje nam Jezusa, dlatego przychodzimy do Ciebie, do Twojego tronu. Ty masz Jezusa na kolanach. Jego nam pokazujesz i Jego nam podajesz, jak matka, która podaje swoje dziecko komuś, kto nie jest jej obcy, ale bliski i zaufany - podkreślał.

Na zakończenie, powracając do słów Ślubów Jasnogórskich, biskup Skibicki mówił: – Maryjo. W Twoje dłonie składamy naszą przyszłość, całe nasze życie narodowe i społeczne, Kościół Syna Twego i wszystko, co miłujemy w Bogu. Prowadź nas przez poddaną Ci ziemię polską do bram ojczyzny niebieskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..