Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zakończenie Tygodnia Ekumenicznego

Nieszpory ekumeniczne w kościele św. Pawła Apostoła w Elblągu zakończyły Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nieszpory ekumeniczne w kościele św. Pawła Apostoła w Elblągu zakończyły Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodziliśmy także w diecezji elbląskiej. Uroczystościom przewodniczył biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski.

W homilii duszpasterz naszej diecezji przypomniał, że w czasie tegorocznego tygodnia ekumenicznego koncentrowano się na fragmencie Ewangelii św. Mateusza, który opowiada o trzech mędrcach ze Wschodu wędrujących w poszukiwaniu Mesjasza. – Dziś skupiamy się na słowach kończących to ewangeliczne opowiadanie, a mianowicie „Inną drogą wrócili do ojczyzny swojej” – mówił.

Jak podkreślał biskup Jezierski, te słowa zachęcają, aby zastanawiać się w jakim punkcie drogi ekumenicznej dziś się znajdujemy. – Katolicy idą ekumeniczną ścieżką już prawie 60 lat, gdyż dekret o ekumenizmie z Soboru Watykańskiego II został przyjęty w 1963 roku – przypominał. – Przestaliśmy agresywnie i polemicznie mówić do siebie i o sobie oraz o innych chrześcijanach. Podkreślamy, że choć należymy do różnych Kościołów i wspólnot to dzięki sakramentowi chrztu, poprzez obmycie chrzcielne staliśmy się dla siebie nawzajem siostrami i braćmi w Chrystusie. Zawdzięczamy to tajemnicy wcielenia, temu, że Syn Boży stał się dla nas człowiekiem – wskazywał.

Więcej w "Gościu Elbląskim" na 6 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy