Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Malbork. XVI czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej przejdź do galerii

Czuwanie odbyło się w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej pod hasłem "Jestem posłany".

Gościem XVI czuwania młodzieży diecezji elbląskiej był o. Elizeusz Czwerenko, franciszkanin. Pochodzący ze Sztumu misjonarz od kilku lat posługuje w Boliwii.

Hasłem kwietniowego spotkania były słowa "Jestem posłany". - Wszyscy, którzy przejęli sakrament chrztu św., który jest pierwszym sakramentem w Kościele - bramą do Kościoła - są posłani. Wszyscy są powołani i posłani, żeby głosić Zbawiciela, żeby głosić Chrystusa, żeby głosić Jego chwałę - mówił o. Elizeusz.
 
Misjonarz podkreślił, że każdy z racji chrztu powinien być misjonarzem. Często mówiąc o misjonarzach, ludzie myślą o księżach, zakonnikach, zakonnicach czy osobach świeckich, którzy wyjeżdżają na drugi koniec świata, żeby tam głosić Ewangelię, pracować i pomagać najsłabszym, najbiedniejszym. Jednak to jest tylko częściowo prawdą, bo głosić powinniśmy wszyscy. - Powinniśmy głosić, że Chrystus zmartwychwstał - powiedział zakonnik.

Każdy może to robić w swoim domu, czy też wśród znajomych, słowem i przykładem. Np. jadąc na kolejne czuwanie, każdy może postarać się przyprowadzić na nie kolegę, koleżankę, czy idąc na niedzielną Mszę św., zaprosić na nią znajomych. - To jest już pewna posługa misyjna. Przypominanie drugiej osobie, że Chrystus jest ważny, że dzień Pański należy święcić, świętować - zaznaczył o. Elizeusz.

W czuwaniu, które rozpoczęło się 22 kwietnia po godz. 20, wzięła udział młodzież z wielu parafii diecezji elbląskiej. Wysłuchali konferencji, uczestniczyli w grupach dzielenia, trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu, przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy