Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie o bł. kard. Wyszyńskim to nie pierwszy sukces literacki Wiktorii Mazurek.
Jej praca pod tytułem „Kobieta i mężczyzna darem dla… świata – troszczymy się o niego z myślą o nas samych i przyszłych pokoleniach” zdobyła uznanie 21-osobowego jury ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie. Patronem tej lubelskiej placówki, która zorganizowała ogólnopolskie zmagania, jest Prymas Tysiąclecia.
– Pisząc tę pracę, czerpałam inspirację z osobistych obserwacji. Chciałam napisać o moich odczuciach w sposób zwyczajny, naturalny – w formie listu do bliskiej mi osoby. Taki kształt pozwolił mi wyrazić swoje przemyślenia – opowiada o swojej pracy Wiktoria. – Będąc osobą z natury skrytą, poprzez pisanie mogłam wyrazić siebie, swoją opinię o otaczającym mnie świecie – dodaje.
Gdy dowiedziała się, że jej praca otrzymała tak wysoką ocenę i zajęła drugie miejsce, była zaskoczona. – Nie spodziewałam się tego. Oddając pracę na konkurs, nie sądziłam, że spośród wielu zgłoszeń z całej Polski komisja doceni właśnie mnie. Bardzo się z tego cieszę. Jest to dla mnie naprawdę duży sukces i wyróżnienie – mówi.
Wiktoria do 29 kwietnia była uczennicą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Przygotowywała się do zawodu technik logistyk. W tym roku przystąpiła do egzaminów maturalnych. – Do konkursu dotyczącego osoby i nauczania kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęciłam ją minionej zimy, bo czas na wysłanie prac był do końca marca 2022 roku – opowiada Izabela Trofimowicz-Paziak, nauczycielka języka polskiego. Pani Izabela podkreśla, że mimo egzaminów zawodowych i przygotowań do matury Wiktoria z chęcią zapoznała się ze wskazówkami w sprawie napisania pracy i podjęła wyzwanie. – Czas pokazał, że zrobiła to niezwykle skutecznie, skoro jej tekst został tak wysoko oceniony przez jury – dodaje nauczycielka.
Izabela Trofimowicz-Paziak podkreśla, że Wiktoria to niezwykle miła, sympatyczna osoba. – Jest skromna i pracowita. W ciągu czterech lat nauki brała udział z sukcesami w konkursach literackich powiatowych i wojewódzkich. Dlatego nie zastanawiałam się długo nad tym, czy wysłać jej pracę do Lublina. Drugie miejsce w kraju to ogromny i zasłużony sukces Wiktorii. Bardzo się cieszę z tego osiągnięcia, jest to ukoronowanie jej działań literackich jako naszej uczennicy – podsumowuje.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się