Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rekolekcje u pijarów

Rekolekcje dla uczniów szkoły pijarskiej poprowadzili duchowni z Krakowa i Rzeszowa.

W dniach 1-3 marca w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu swoje rekolekcje wielkopostne przeżywają uczniowie z klas 0-7. Nauki dla uczniów poprowadzili ojcowie pijarzy Jacek Wolan z Krakowa i Rafał Stenka z Rzeszowa, a tematem przewodnim była historia Józefa Egipskiego.

- Prowadzącym rekolekcje jest św. Józef Kalasancjusz - pacynka. Ale ma on swoich współpracowników, czyli naszą dwójkę. Dodatkowo wcielamy się w rolę głównego bohatera rekolekcji, czyli Józefa Egipskiego, oraz liczne inne postacie, zarówno pacynkowe, jak i tradycyjne - wyjaśnia o. Jacek. - To znaczy jest nas dwóch, ale na scenie prezentuje się cała gromada - dodaje z uśmiechem o. Rafał.

Uczestnicy rekolekcji mogą nie tylko przysłuchiwać się i przyglądać występującym na scenie, ale także brać aktywny udział w wydarzeniach. - Wiemy już z doświadczenia, że taki rodzaj „dramy”, która włącza dzieci w aktywizację, pobudza je i zmusza do myślenia, sprawia, że te nauki zapadają w nich na dłużej - zauważa o. Jacek.

Jak podkreślają prowadzący, takie nagromadzenie różnych elementów teatralnych, muzycznych i katechetycznych składa się na program o dużej dynamice, który za każdym razem angażuje słuchających.


Więcej w Gościu Elbląskim na 12 marca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy