Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu było gospodarzem VII Międzynarodowego Sympozjum Familiologicznego.
Teologowie oraz badacze zagadnień związanych z rodziną, przedstwiciele uniwersytetów w całej Polsce, a także za granicą, wzięli udział w 7. Międzynarodowym Sympozjum Familiologicznym: Rodzina - Religia - Duchowość, które odbyło się 2 czerwca w Elblągu. Uczestnicy sympozjum, którego organizatorem jest Wydział Teologiczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w ramach tegorocznej edycji zgromadzili się w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.
Witając uczestników sympozjum rektor elbląskiego seminarium ks. Marek Karczewski wyraził radość, że może ono gościć takie wyjątkowe wydarzenie. - Temat jest ważny, a zarazem trudny. Zwracamy uwagę na to co łączy teologię i familiologię. Ufamy, że spotkanie osób, które łączą się w tej dziedzinie przyniesie dobre efekty - zaznaczał rektor uczelni.
Słowo do uczestników spotkania wygłosił także biskup elbląski Jacek Jezierski. - Rodzina posiada własną misję w dziejach zbawienia, w projekcie Boga wobec świata i wobec społeczności ludzkiej. Rodzina dzisiaj w wielu środowiskach przeżywa jednak dzisiaj kryzys, bywa nietrwała, niepełna i nie podejmuje swoich podstawowych zadań. Współcześnie też istnieją silne ideologie, które próbują wyeliminować klasyczną rodzinę - mówił na wstępie konferencji pasterz diecezji elbląskiej.
W ramach sympozjum spostrzeżeniami na temat kondycji współczesnej rodziny dzieli się profesorowie m.in. z uniwersytetów Lublinie, Toruniu, Szczecinie i Olsztynie, a także z zagranicznych placówek w Rzymie, Słowenii, a nawet na Tajwanie.
Więcej w "Gościu Elbląskim" na 11 czerwca.