Nowy numer 38/2023 Archiwum

30 lat malborskiej parafii

Parafia Miłosierdzia Bożego w Malborku świętowała 30-lecie powstania.

Dokładnie w 30. rocznicę erygowania parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku wierni zgromadzili się w miejscowej świątyni, aby dziękować za dar posiadania własnej wspólnoty parafialnej. Uroczystość odbyła się w niedzielę 11 czerwca.

Homilię w czasie jubileuszowej Mszy Świętej wygłosił pierwszy proboszcz tej malborskiej parafii ks. Ignacy Najmowicz. - 30 lat temu było tu tylko pole. Ludzie uprawiali ziemniaki, buraki i zboże. Wśród takich malowniczych pól wyrastała parafia. Najpierw spotykaliśmy się na modlitwy w namiocie. Budowaliśmy wspólnie żywy Kościół - wspólnotę chrześcijan - wspominał ks. Najmowicz.

Jak wspominał, ówczesny biskup diecezji elbląskiej Andrzej Śliwiński bardzo wspierał wspólnotę w czasie jej początków. - Błogosławił nasz trud pracy i tak się zaczęła budowa świątyni. Ludzie tu są wspaniali. Była to moja pierwsza miłość, dlatego też zawsze za wami tęsknię - zwracał się do parafian ks. Ignacy.

Na koniec obecny proboszcz ks. Wiesław Szabla podziękował parafianom i wszystkim uczestnikom Mszy św. za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Swoją wdzięczność mieli okazję wyrazić także wierni. Zwracali m.in. uwagę na wezwanie parafii jakim jest Miłosierdzie Boże. Dlatego też np. pani Wiesława Lelusz-Lachowicz dziękowała przede wszystkim Miłosiernemu Jezusowi za wszystkie otrzymane łaski.

Po Mszy Świętej wierni przeszli wokół świątyni w procesji eucharystycznej.

Więcej w "Gościu Elbląskim" na 25 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast