Festiwal Organowy w Elblągu po raz drugi

Druga edycja Elbląskiego Festiwalu Organowego odbędzie się w dwóch świątyniach.

Parafia św. Wojciecha wraz z parafią katedralną św. Mikołaja w Elblągu zapraszają mieszkańców do udziału w II Elbląskim Festiwalu Organowym.

Jak wyjaśniają organizatorzy, frekwencja podczas wszystkich trzech koncertów zeszłorocznej, pierwszej edycji festiwalu przeszła ich najśmielsze oczekiwania. "To było dla nas miłe zaskoczenie. Kościół za każdym razem był wypełniony po brzegi. To pokazuje, że muzyka organowa ma szczególne miejsce w Państwa sercach" - piszą organizatorzy na swoich mediach społecznościowych.

Patrząc na tak duże zainteresowanie koncertami, tegoroczną edycję festiwalu postanowiono poszerzyć o kolejne miejsce, czyli właśnie parafię katedralną. W tym roku na chętnych czekać będzie więc aż pięć wyjątkowych koncertów. Trzy z nich odbędą się w kościele św. Wojciecha (19 maja, 2 czerwca i 16 czerwca), zaś dwa pozostałe - w katedrze św. Mikołaja (26 maja i 9 czerwca).

"Już teraz prosimy Państwa o zarezerwowanie tych dat i spędzenie pięciu festiwalowych niedziel z muzyką organową w roli głównej. Jednocześnie przypominamy, że wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny" - zapraszają organizatorzy.

Patronat nad festiwalem objął biskup elbląski Jacek Jezierski.

« 1 »