Baw się jak św. Dominik

Łukasz Sianożęcki

publikacja 16.05.2015 15:46

W kilkunastu konkurencjach sportowych i umysłowych zmagali się ministranci, którzy przyjechali na XI diecezjalny festyn SLO.

Baw się jak św. Dominik Elbląg. 09.05.2015. XI Diecezjalny Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Różnorodne konkurencje przygotowali dla ministrantów naszej diecezji alumni elbląskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Chłopcy mogli pokazać swoje umiejętności piłkarskie, siatkarskie czy tenisowe albo sprawdzić celność podczas gry w dart. Była okazja, by wykazać się wiedzę geograficzną w popularnej konkurencji "Państwa i Miasta", a także wiedzę biblijną podczas rysowania scen z Pisma Świętego. Mocno swoje umysły wysilali także ci, którzy wzięli udział w teście wiedzy o WSD w Elblągu.

Niektórzy wykazywali się ogromną wyobraźnią i talentem literackim, tworząc własne wymyślone na poczekaniu opowiadania i bajki. Ministranci mogli spróbować swoich sił również w bardzo nietypowych, wręcz egzotycznych konkurencjach takich jak np. szukanie złota w błocie lub "kota w worku", a także przy... wydmuchiwaniu mąki z miski za pomocą słomki do napojów.

Rozgrzane po tych różnorodnych zmaganiach głowy i ciała można było ochłodzić pod wodą z węża strażackiego, bądź przy rozstawionej przez strażaków specjalnej kurtynie wodnej, która cieszyła się ogromną popularnością.

Przeczytaj więcej o XI festynie SLO i zobacz unikatowe zdjęcia w papierowej wersji "Gościa Elbląskiego", którego pierwszy numer ukaże się już 24 maja.