Pamiętajmy o modlitwie

Agata Bruchwald

dodane 16.05.2015 20:30

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbyły się w sobotnie przedpołudnie w Diecezjalnym Sanktuarium Fatimskim w Elblągu-Stagniewie. Mszy świętej przewodniczył bp Jacek Jezierski.

Pamiętajmy o modlitwie Stagniewo, 16 maja 2015. Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Diecezjalnym Sanktuarium Fatimskim w Elblągu. Pielgrzymka z parafii bł. Doroty z Mątów w Elblągu Agata Bruchwald /Foto Gość

- Objawiając się, Najświętsza Maryja Panna przypomina o zapomnianych przez nas wymaganiach. Wzywa nas do powrotu na chrześcijańską drogę życia. Apeluje o pełniejsze i doskonalsze życie chrześcijańskie. Wyraża się to w systematycznej, cierpliwej modlitwie - mówił w czasie homilii bp Jacek Jezierski.

- Objawienia w Fatimie były ostrzeżeniem, ale też niosły nadzieję związaną z faktem, że Bóg jest mocny i dobry - dodał.

Część osób uczestniczących w uroczystości ku czci Matki Bożej Fatimskiej do Stagniewa pielgrzymowała pieszo. Ponad 100-osobowa grupa wyruszyła z parafii bł. Doroty w Elblągu.

- To jedna z dróg rozwijania wiary. Pielgrzymując, możemy przemyśleć wiele spraw. Tu życie tak nie pędzi, jak co dzień - mówi Marta Wasiulkiewicz z parafii bł. Doroty.

Intencje z jakimi szli pielgrzymi były podobne. - Idę pomodlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej o pomoc dla rodziny - mówi Wiesława Żarkowska z parafii św. Floriana w Elblągu.

Nie zapominano również o dziękczynieniu. - Dziękuję za całe dobro, jakie otrzymujemy codziennie, a także za to, co nas jeszcze czeka w życiu - dopowiada Marta Wasiulkiewicz.

- Intencja w jakiej idziemy? By dostać się do dobrej szkoły - zgodnie odpowiadają Maciej Szczygieł i Michał Staszyński z parafii św. Floriana.

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbyły się 16 maja. Piesza pielgrzymka z parafii bł. Doroty do Stagniewa została zorganizowana po raz drugi.