"Gość" w Elblągu

jad

dodane 18.05.2015 13:52

Już dziś ruszył nowy, dwudziesty internetowy serwis diecezjalny "Gościa Niedzielnego".

"Gość" w Elblągu "Gość Niedzielny" ma swój specjalny dodatek elbląski HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Dobra wiadomość: "Gość Elbląski" już jest w internecie. To dwudziesty serwis diecezjalny "Gościa Niedzielnego". Od dziś już oficjalnie nadajemy z Elbląga.

Dziennikarze Agata Bruchwald i Łukasz Sianożęcki będą na bieżąco informować o tym, co ciekawego dzieje się w diecezji.

To na naszej stronie elblag.gosc.pl będzie można przeczytać o ważnych wydarzeniach z życia Kościoła lokalnego i oglądać ten Kościół w obiektywie naszych dziennikarzy.

Już wczoraj o uruchomieniu nowego dodatku informował w liście pasterskim do diecezjan bp Jacek Jezierski.

"Za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, znajdziecie w „Gościu” dodatek diecezjalny noszący tytuł „Gość Elbląski”. Będzie to pierwszy numer naszego diecezjalnego dodatku do „Gościa Niedzielnego”.

„»Gość Elbląski« będzie przybliżał nam poszczególne parafie, wydarzenia z życia diecezji oraz osoby, które warto pokazać czy wspomnieć. Tygodnik kościelny ma nas bardziej sobie nawzajem przybliżać i kształtować obyczaj diecezjalny. Kościół bowiem ma nie tylko wymiar powszechny, międzykontynentalny, ale również regionalny i lokalny” – napisał.

Pierwszy numer „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem elbląskim będzie dostępny w sprzedaży już od czwartku – przy parafiach, ale też w kioskach.

Od września ubiegłego roku „Gość Niedzielny” ukazywał się już w diecezji elbląskiej, ale bez specjalnej wkładki lokalnej. Teraz to się zmienia.

„Gość Elbląski” będzie także dostępny w e-wydaniu na platformie e-gazety. Zapraszamy i życzymy miłej lektury.

"Gość" w Elblągu   Tak będzie wyglądała pierwsza strona pierwszego numeru "Gościa Elbląskiego". Studio GN