Z Würzburga do Elbląga

ab

publikacja 28.07.2015 20:00

- Przyjeżdżając do Polski na Światowe Dni Młodzieży, chcemy spędzić czas także poza Krakowem i pokazać młodzieży z Niemiec inny region Polski - mówi Anna Stankiewicz.

Z Würzburga do Elbląga Elbląg - bp Jacek Jezierki oraz ks. Roman Thiel z osobami z komiteru przygowowującego ŚDM w diecezji diecezji wurzburskiej, 28 lipca 2015 Agata Bruchwald /Foto Gość

300 młodych osób z Niemiec, diecezji würzburskiej, przyjedzie do diecezji elbląskiej w ramach przyszłorocznych Dni w Diecezjach. Odbędą się one bezpośrednio przed Światowymi Daniami Młodzieży w Krakowie. 

Rok przed wydarzeniem do Elbląga z Bawarii przyjechały 4 osoby z komitetu przygotowującego ŚDM:  Anna Stankiewicz, Sebastian Volk, Matthias Muckelbauer  oraz ks. Stefan Michelberger, odpowiedzialny za młodzież w diecezji würzburskiej. 

- Przyjeżdżając tu, chcemy poczuć polska kulturę. Zobaczyć, jak wygląda okolica. Ważne są dla nas także odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami - mówi Anna.  

Goście z Niemiec, w czasie trzydniowej wizyty odwiedzają miejsca, które za rok ma poznać młodzież, m.in. Sztutowo, Malbork.

Anna Stankiewicz okolicę zna doskonale, ponieważ pochodzi z Pomorza. Jej współpracownicy, który są tu po raz pierwszy są zachwyceni naszą gościnnością, krajobrazem.

- Dziś byliśmy nad morzem. Jadąc, liczyliśmy bociany. Oni są zachwyceni i zastanawiają się, czemu wcześniej tu nie przyjeżdżali - stwierdza.