Niespodzianka dla Saszki

ab

publikacja 27.08.2015 15:45

Polscy misjonarze z Karagandy szukają sponsorów, którzy umożliwią młodzieży przyjazd na przyszłoroczne spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie.

Niespodzianka dla Saszki Trwają poszukiwania sponsorów, którzy umożliwią młodzieży z Kazachstanu przyjazd na ŚDM do Krakowa Agata Bruchwald /Foto Gość

Barbara i Mieczysław Wolff z Kwidzyna na Drodze Neokatechumenalnej są od dawna. Po latach formacji postanowili, że nadszedł czas wyjazdu na misje. W maju wyruszyli do  Karagandy w Kazachstanie.

Wrócili po trzech miesiącach, bo tyle czasu była ważna ich misjonarska wiza. Obecnie czekają na kolejną. Mają nadzieję, że ponownie na misje wyjadą już jesienią i pozostaną na niej przez rok.

W Kazachstanie marzeniem większości rosyjskojęzycznej młodzieży o polskich korzeniach jest przyjazd w przyszłym roku do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Ale dla kazachskiej młodzieży koszty wyprawy do ojczyzny swoich dziadków są kosmiczne.

Dlatego misjonarze szukają dobroczyńców, którzy sfinansują młodzieży przyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym.

W Karagandzie Barbara i Mieczysław poznali m.in. Saszkę. Mówią o nim „nasz Saszka.” Chłopak jest bardzo gorliwym ministrantem. - W dzień powszedni na Eucharystii jesteśmy tylko my i Saszka - opowiada Barbara.

Chłopak regularnie przychodzi do oratorium, jakie przy parafii Maryi Matki Kościoła prowadzą księżą marianie. Przyjazd na przyszłoroczne spotkanie młodzieży w Krakowie to wielkie marzenie Saszki. 

Barbara i Mieczysław przywiozą Saszce z Polski niespodziankę. - Informację, że pojedzie do Krakowa - zdradza Mieczysław. Wspólnota neokatechumenatu z Kwidzyna zebrała odpowiednią sumę, by opłacić jego przyjazd o pobyt w Polsce.

- Cała śmietanka została dla nas, bo tylko my zobaczymy minę Saszki, gdy się dowie, że będzie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży - uśmiecha się Barbara. 

Więcej o misji Barbary i Mieczysława Wolf w Karagandzie oraz Barbary Hajdamowicz w Barnauł w "Gości Elbląskim" na 6 września.