Dołącz do drużyny

ab

publikacja 07.10.2015 14:20

- To nie są zwykli wolontariusze, to SuperW - nasi super bohaterowie! - mówi Sandra Szewczyk.

Dołącz do drużyny Kraków, 04.09.2014. Super "W", czyli wolontariusze Szlachetnej Paczki, na czele z ks. Jackiej Stryczkiem, założycielem Stowarzyszenia "Wiosna", zatańczyli na Rynku Głównym w Krakowie poloneza. Szlachetna studniówka oznacza, że do finału tegorocznej akcji pozostało jeszcze 100 dni - 14 grudnia wolontariusze zaniosą do rodzin w potrzebie paczki przygotowane przez darczyńców Monika Łącka /Foto Gość

- Mądra pomoc, to taka, która dociera do naprawdę potrzebujących. Do tych co żyją w niezawinionej biedzie i nie wyciągają ręki po pomoc, nie żądają jej - tłumaczy Sandra Szewczyk, Lider Rejonu Elbląg Południe.

Projekt Stowarzyszenie Wiosna, Szlachetna Paczka, inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, wygrywania swojego życia i zostania bohaterem.

W ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki 19 580 rodzin z całej Polski otrzymało nadzieję i impuls do zmiany. W Elblągu SuperW dotarli do 110 rodzin.

- Wierzymy, że razem z lokalną społecznością uda się stworzyć Szlachetny Elbląg - przyznaje wolontariuszka. Na potrzeby akcji miasto zostało podzielone na dwa rejony: Elbląg Północ i Elbląg Południe. Optymalna liczba wolontariuszy działających w jednym rejonie to 20 osób.

- Każdy wolontariusz bierze pod skrzydła 3 rodziny. Im więcej SuperW uda nam się zrekrutować, tym większej liczbie rodzin będziemy mogli pomóc - zaznacza Sandra Szewczyk.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki na podstawie spotkań z rodziną decydują czy włączą ją do projektu, czy też nie. - Dzięki temu darczyńcy mają pewność, że rodziny nie są roszczeniowe, nie utrzymują się tylko i wyłącznie z pomocy społecznej, ale każdego dnia bohatersko starają się wyjść z trudnej sytuacji - zaznacza.

Wolontariusz do czasu finału pozostaje łącznikiem pomiędzy darczyńcami, a rodzinami. Zwieńczeniem akcji jest dzień finału, kiedy to rodziny otrzymują paczki. Wydarzeniu towarzyszy wielka radość. 

Finał tegorocznej edycji akcji odbędzie się 12 i 13 grudnia. - Szlachetna Paczka to jedna z największych drużyn w Polsce, w której nie może zabraknąć właśnie ciebie - przekonuje Sandra Szewczyk.

- Chcesz odkryć w sobie super moc i poznać wyższą jakość pomagania? Koniecznie dołącz do Drużyny SuperW - zachęca wolontariuszka.

By zostać SuperW wystarczy odwiedzić stronę www.superw.pl i wypełnić formularz.