Nie sposób tu nie być

ab

publikacja 16.11.2015 16:20

Pasłęk i Młynary to kolejne miejscowości na szlaku peregrynacji symboli ŚDM w diecezji elbląskiej.

Nie sposób tu nie być Symbole ŚDM, Pasłęk, 16.11.2015 Agata Bruchwald /Foto Gość

- Krzyż, który jest z nami tu obecny, podarował młodzieży św. Jan Paweł II - przypomniał ks. Jan Sindrewicz, witając symbole ŚDM w parafii św. Józefa w Pasłęku. - Przy tym krzyżu, który gościmy w naszej parafii, spotka się młodzież całego świata w roku przyszłym w Krakowie - kontynuował. - Cieszymy się, że ten krzyż jest dziś obecny pośród nas - zaakcentował ks. Sindrewicz.

- Jestem osobą wierzącą, chodzę do kościoła. Chcę wziąć udział w tej uroczystości - mówi Kamil. - Przyszłabym tu nawet, gdyby był to dzień wolny. Chciałam zobaczyć, jak na żywo wyglądają symbole ŚDM - przyznaje Iza. - Jestem osobą wierzącą i lubię uczestniczyć w tego typu uroczystościach - zaznacza Rafał.

- Interesują mnie Światowe Dni Młodzieży. Jednak moi rodzice nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Nie będę miała jak się dostać do Krakowa, a więc jestem tu dziś - opowiada Małgosia z Młynar.

- Przyciągnęła nas już też sama ciekawość: jak ten obraz wygląda? Nikt z nas do Rzymu, by go zobaczyć, nie pojedzie - mówi pani Ania.

W parafii pw. św. Piotra Apostoła w Młynarach przy symbolach ŚDM czuwali członkowie Bractwa Rycerstwa Polskiego Miasta Braniewa. - Rycerstwo służyło obronie ziemi i wiary. Obronie naszego kraju - przypomniał pan Zygmunt. - Jesteśmy tu, bo nie sposób tu nie być - zaznaczył pan Jan.