Tańczę dla Jezusa

ab

publikacja 01.04.2016 17:10

Do studniówki Światowych Dni Młodzieży pozostały już tylko godziny.

Tańczę dla Jezusa 3 kwietnia młodzież z Elbląga zatańczy dla Jezusa Henryk Przondziono /Foto Gość

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia. o godz. 15 na placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu młodzież zatańczy belgijkę dla Jezusa.   

- Pamiętacie jeszcze akcję "Przytul się"? Zachęcaliśmy do niej przez pewien rodzaj niewiadomej - przypomina Karolina Zabaryłło. Wtedy młodzież poprzez rozbudzenie ciekawości chciała, by jak najwięcej osób przyszło na elbląską starówkę. - Wyszło świetnie - uważa Karolina.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie inaczej. - Nie chcemy niedowiarków. Chcemy się wszyscy wspólnie radować. Chcemy zatańczyć taniec dla Jezusa. Tańczyć przecież warto zawsze - zachęca K. Zabaryłło.

Wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej zachęcają, by młodzież, informując o tańcu swoich rówieśników, sama przyznawała się przed nimi do swojej wiary.

Dodatkowo mieszkańcy Elbląga, tańcząc dla Jezusa, spróbują pobić rekord Polski w tańczeniu belgijki. Obecny należy do Lęborka. Tam równocześnie belgijkę zatańczyło 607 osób.

Osoby, które 3 kwietnia planują przyjść na plac Jagiellończyka, na portalach społecznościowych umieszczają swoje zdjęcie z hasłem: „Tańczę dla Jezusa” w tle.