Sam znajduje ludzi

Agata Bruchwald

|

Gość Elbląski 18/2016

publikacja 28.04.2016 10:13

Za jego wstawiennictwem ludzie doświadczają wielu cudów. Nie zawsze są to spektakularne uzdrowienia, ale zawsze odmieniają życie.

Kolejna Msza św. przy relikwiach św. Charbela w parafii Trójcy Świętej zostanie odprawiona 27 czerwca. Kolejna Msza św. przy relikwiach św. Charbela w parafii Trójcy Świętej zostanie odprawiona 27 czerwca.
Agata Bruchwald /Foto Gość

Na Msze św. przy relikwiach św. Charbela do parafii Trójcy Świętej regularnie przybywa kilkaset osób. Tak samo było w niedzielę 24 kwietnia. – Czasami słyszę, że Charbel to „modny święty”, że jest „moda na Charbela” – mówił w czasie homilii ks. Ryszard Półtorak, proboszcz parafii Trójcy Świętej. – To określenie poniekąd zakłada, że jego kult jest wymuszony presją społeczną, że jego wypada czcić – dodał. – Moje przekonanie jest inne. Charbel cieszy się takim kultem, bo sam odnajduje człowieka, sam trafia do ludzi – tłumaczył ks. Ryszard.

Święty Charbel za życia ludzi unikał, a po śmierci wchodzi w ich życie. Często dzieje się to w niezrozumiały dla nas sposób. – Po co Charbel wyszukuje ludzi? By nieść im Chrystusa, którego tak bardzo ukochał i za życia wszystko dla Niego zostawił – tłumaczył kapłan. Po Mszy św. był czas na świadectwa. Pierwszym podzieliła się kobieta, u której zdiagnozowano guza mózgu. Nie mogła już ruszać dwoma placami, co było dla niej – muzyka – bardzo uciążliwe. O św. Charbelu usłyszała tuż przed pobytem w szpitalu. Teraz modli się za jego wstawiennictwem. Ufa, że jej pomaga. Dzięki temu łatwiej było jej się pogodzić z chorobą.