Rozśpiewani i w błękicie

łs

publikacja 31.05.2016 13:30

Nie może być piękniejszego zakończenia maja niż wspólne śpiewanie pieśni ku czci Matki Bożej.

Rozśpiewani i w błękicie Elbląg, 31.05.2016, Konkurs Pieśni Maryjnych, Przedszkole bł. Franciszki Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Z takiego założenia wychodzą rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu. - Dlatego jak co roku 31 maja już po raz trzeci organizujemy konkurs pieśni i piosenek maryjnych - mówi Jolanta Parasiak, prezes stowarzyszenia kierującego placówką.

W tym roku konkurs jest wyjątkowy, gdyż wszyscy uczestnicy wystąpili w jednakowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję strojach. - Przygotowanych zostało w sumie ponad 100 strojów, w kolorze maryjnego błękitu. Około 90 dla dzieci i 11 dla kadry pedagogicznej - wyjaśnia pani Jolanta. Ich przygotowanie zajęło ponad dwa miesiące.

W trakcie konkursu mogliśmy usłyszeć znane i popularne pieśni śpiewane np. podczas nabożeństw majowych czy też zupełnie niedawno powstałe piosenki sławiące Matkę Bożą. Uczestnicy zaśpiewali m.in. "Z dawna Polski Tyś Królową", "Była cicha", "Chwalcie łąki umajone" czy też "Mama czuwa", "Witaj Maryjo".

Jury w składzie Anna Duszak, Katarzyna Bożek i Natalia Gałecka przyznało wyróżnienia wszystkim uczestnikom.  Grupa Nutek została nagrodzona za "Nowoczesność oraz pozytywną energię". Koniczynki otrzymały nagrodę za "Zgranie", zaś Aniołki za "Odwagę". Za "Stworzenie niepowtarzalnego nastroju" wyróżnienie otrzymały Iskierki. Najlepsze "Elementy obrazowe" zaprezentowały zdaniem jurorów Serduszka. "Śpiew chóralny w miniaturce" to nagroda dla połączonych grup Kropeczek i Kruszynek. Z kolei grono pedagogiczne za swoje wykonanie zostało nagrodzone za "Przywracanie pamięci o tradycyjnych pieśniach maryjnych".