Poznali swoje zadania

ab

publikacja 12.07.2016 19:15

Wolontariusze ŚDM z Krakowa już... wrócili.

Poznali swoje zadania Wolontariusze ŚDM z diecezji elbląskiej w Krakowie archiwum, wolontariusze

6 osób z diecezji elbląskiej w Światowych Dniach Młodzieży będzie uczestniczyło jako wolontariusze. W ostatni weekend przeszli w Krakowie szkolenie przygotowujące ich do tego zadania.

Z jaką wiedzą wrócili do Elbląga? Ze spotkania zapamiętali przede wszystkim to, że wolontariuszowi potrzebne są trzy rzeczy: uśmiech, głowa na karku i ręce. Uśmiech, który załatwi wszystko, głowa do racjonalnego myślenia i ręce gotowe do pracy.

- W Krakowie mieliśmy szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Prowadzili je policjanci, osoby z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policyjny psycholog. Każdy przeszedł również kurs pierwszej pomocy - wymienia Przemek Zwański.

Osoby z naszej diecezji w czasie ŚDM będą m.in. pomagały w biurze prasowym oraz na stadionach, na których będą głoszone katechezy.

- W czasie szkolenia dowiedzieliśmy się, jakie dokładnie będą nasze zadania w czasie Światowych Dni Młodzieży - tłumaczy Mateusz Gabryś. - Mogliśmy się poznać i zintegrować z osobami, z którymi będziemy współpracować w danych sekcjach. Według mnie, taki był sens tego szkolenia.