Elbląskie noce

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 19.08.2016 22:15

Tu o tym, kto jest najlepszy, decyduje publiczność.

Elbląskie noce Elbląg, 19.08.2016, Festiwal Piosenki Wartościowej - Elbląskie Noce. Najlepsi z Najlepszych Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Koncertem „Najlepsi z Najlepszych” rozpoczęły się tegoroczne Elbląskie Noce - Festiwal Piosenki Wartościowej. - To jubileuszowa edycja festiwalu, który już od 20 lat w jeden sierpniowy weekend zapewnia sporą dawkę artystycznych doznań - mówiła Monika Kowalczyk-Kogut, otwierając imprezę. - W pierwszy dzień otrzymujemy to, co najlepsze w pigułce. Możemy bowiem w tym czasie usłyszeć laureatów festiwali piosenki artystycznych, odbywających się w całej Polsce, a czasem nawet za granicą.

Jak podkreślali organizatorzy, tego wieczoru na scenie zaprezentowało się sześć różnych osobowości, które połączyła wspólna pasja do muzyki i nieprzeciętny wokal. Przed elbląską publicznością wystąpili: Oktawia Bernaś, Kamila Dauksz, Marta Fitowska, Karolina Micor, Dominik Rybiałek i Kaja Wasilewska.

Z tej szóstki w czasie festiwalu wyłaniany jest jeszcze jeden laureat. O tym, do kogo powędruje Księżycowa Statuetka, tradycyjnie decyduje publiczność. W czasie koncertu widzowie otrzymali karteczki, na których wskazywali swojego faworyta. Wybór nie był łatwy.

- Myślę, że wszyscy zaprezentowali wyrównany poziom - mówi pani Janina. - Ale zagłosuję na Oktawię, bo była najmłodsza w tym gronie, a nie ustępowała bardziej doświadczonym artystom.

- Mnie najbardziej do gustu przypadł jedyny mężczyzna w tym gronie - mówi pani Kamila. - Być może dlatego, że właśnie tak się wyróżniał.

Zdaniem większości widzów najlepsza była Kaja Wasilewska z miejscowości Kobyłocha koło Szczytna. Statuetkę dla "Najlepszego z Najlepszych" laureat odbierze jutro w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.