Dołączmy do Jego grupy

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 21.09.2016 22:55

Podczas odpustu w Kolegiacie Żuławskiej poświęcono nowy krzyż misyjny.

Dołączmy do Jego grupy Nowy Staw, 21.09.2016, uroczystości odpustowe w Kolegiacie Żuławskiej, poświęcenie krzyża misyjnego Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Św. Mateusz, apostoł i ewangelista, był w najbliższym otoczeniu Pana Jezusa, był w jego pierwszej grupie. Dziś my też jesteśmy w tej Jego grupie, tylko już pokolenia później - mówił biskup Jacek Jezierski do wiernych zgromadzonych w kolegiacie św. Mateusza w Nowym Stawie.

W czasie Mszy Świętej odpustowej biskup elbląski przypomniał sylwetkę patrona miejscowej świątyni. - Był celnikiem, a dokładniej poborcą podatkowym. Jego praca była postrzegana przez Żydów bardzo źle, gdyż ściągał podatki dla państwa okupującego Izrael pracował dla obcego mocarstwa - opowiadał. - Ale spotkanie z Jezusem sprawiło, że porzucił tę działalność i znalazł się w tym Jego najbliższym kręgu.

Podczas odpustowej Eucharystii biskup Jacek poświęcił również nowy krzyż misyjny, który wkrótce stanie w pobliżu nowostawskiego kościoła. - Poprzedni krzyż miał już bardzo wiele lat - opowiada pan Tomasz, parafianin. - Miał już mnóstwo pęknięć, a jego ramiona już coraz bardziej chyliły się ku dołowi - opowiada.

Po Eucharystii wierni mogli ucałować poświęcony symbol męki Chrystusa. Nowy krzyż stanie przy remontowanej obecnie ścianie Kolegiaty Żuławskiej.