Anioły są najładniejsze!

Agata Bruchwald

|

Gość Elbląski 45/2016

publikacja 03.11.2016 00:00

Ta zabawa uświadamia, że droga do świętości prowadzi przez codzienność. A ludzie święci są wśród nas.

W czasie balu tańczono przy przebojach dyskotekowych. Jednak hymnem zabawy był utwór „Jesteśmy piękni”. W czasie balu tańczono przy przebojach dyskotekowych. Jednak hymnem zabawy był utwór „Jesteśmy piękni”.
Agata Bruchwald /Foto Gość

W piątek 28 października młodzież z Gardei po raz pierwszy bawiła się na Balu Wszystkich Świętych. Jego organizacja to pomysł katechetów – Teresy Kumendy, Adama Serafinowicza i Piotra Majewskiego. Dlaczego zdecydowali się zaprosić na bal świętych? Bo to dobra droga, by pokazać młodym ludziom, że osiem błogosławieństw wypowiedzianych przez Pana Jezusa jest do zrealizowania.

– Bal Wszystkich Świętych jest po to, by młodemu człowiekowi pokazać, że chrześcijanin potrafi się świetnie bawić. Jest radosny, uśmiechnięty, nie wstydzi się znaku krzyża świętego i chodzenia na Mszę św. – zaznacza Adam Serafinowicz. Bal w Gardei rozpoczął się w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaproszone na niego były dzieci ze szkoły podstawowej. Zabawa była tak niebiańska, że nauczyciele zaproponowali im, by przyszli także na zabawę dla gimnazjalistów, która o godz. 16 rozpoczynała się w szkole. – Przebrałam się za anioła – mówi Maja. – Wybrałam ten strój, bo uważam, że one są najładniejsze. Ziemowitowi przebranie za bł. ks. Jerzego Popiełuszkę podpowiedziała pani w szkole. Ze znalezieniem stroju chłopiec nie miał problemu. Służy do Mszy trydenckiej, na bal założył więc to, co zakłada w niedzielę, idąc do kościoła. Realizacja pomysłu katechetów była możliwa dzięki współpracy z dyrekcją szkoły, wychowawcami oraz Emilianem Jaworowiczem z Gminnego Ośrodka Kultury. Na obu balach obecny był również ks. Sławomir Lorek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. To on opowiedział parafianom, czym jest projekt, który w tym roku postanowili zrealizować katecheci, do którego zapraszają dzieci, młodzież, a także rodziców.